V roce 1932 se sešlo několik sportovních nadšenců ze Starého Jičína, kteří založili fotbalový klub "SK STARÝ JIČÍN". Hledání fotbalových plácků byla vždy složitá záležitost. Kopcovitý terén na Starém Jičíně nikdy moc možností nenabízel. Také najít živnostníka, který by svůj pozemek poskytl, nebylo jednoduché. První hřiště na Starém Jičíně bylo na pozemku pana Holeně z Vlčnova. Platilo se za hřiště, rekvizity, balony a nebýt tehdejších drobných živnostníků jako pan Mertl, Kemel, Rýdl a dalších, kteří pomáhali udržet finanční situaci klubu, nemohl by fotbal na Starém Jičíně fungovat.
Prvními funkcionáři klubu byli pánové Mertl, Kemel, Konečný, Rýdl a Kratochvíl. Prvním kapitánem klubu se stal pan Václav Hrachovec. Na zápasy se tehdy jezdilo na kole nebi i žebřiňákem. Dresy si prali hráči sami a vše ostatní potřebné ke hře si kupovali za své. Jak se hráči střídali, střídala se i hřiště, která postupně byla ve Vlčnově, na Jičině a poslední předválečné bylo na Starém Jičíně za "Trhoviskem". V době okupace byl klub oficiálně rozpuštěn, ale nepřestalo se hrát. S pochopením pana Vahalíka se hrály různé přátelské zápasy na jeho louce, při nichž musela asistovat na tehdejší dobu nezbytná pokladnička "Winter hilfe".
Po skončení druhé světové války opět ožil sportovní oddíl. Konečně se našla vhodná sportovní plocha pro kopanou. Stala se jí bývalá panská zahrada. Hráči se převlekali v přilehlém vyhořelém zámku Arenda. Nesmírným úsilím mnoha nadšenců bylo vybudováno stávající hřiště. Postupně došlo i k budování kabin. Původní dřevěnou budovu na převlékání a prodeje občerstvení vystřídaly v roce 1961 první zděné šatny na kterých měli hlavní zásluhu pánové Josef Kovář ,Václav Kemel a další nejmenovaní obětavci.
Důležitou roli při rozvoji fotbalu na Starém Jičíně hrála výstavba nové základní školy s tělocvičnou. Dalším důležitým faktem bylo to , že se Starý Jičín stal střediskovou obcí "Starojicka". Tím začalo docházet k lepšímu podchycování talentů z okolních obcí. Další rekonstrukcí v letech 1973-1974 byly šatny rozšířeny o šatnu hostí a rekvizit, místnost pro rozhodčí, stánek s občerstvením, terasu, klubovnu a balkón. K větší rekonstrukci hrací plochy došlo v letech 1992-1993. Nejdřív byl stržen stávající povrch o tloušťce asi 20 cm, dalším odkopem bylo hřiště prodlouženo směrem k objektům ZD a přebytečnou zeminou bylo hřiště rozšířeno k Jičině. Takto zvětšené hřiště bylo odvodněno plošnou drenáží s důkladným proštěrkováním. Ještě v roce 1992 zde byla odehrána podzimní část soutěží na škvárovém povrchu. Na jaře roku 1993 po dohodě fotbalového oddílu s obecním úřadem bylo hřiště na rok uzavřeno a návozem ornice z Nového Jičína od školy Bohuslava Martinů byl položen historický základ pro vybudování travnaté plochy na Starém Jičíně. Největšího sportovního úspěchu dosáhlo družstvo mužů v letech 1969-1974 a letech 1991-1992, kdy hrálo krajskou soutěž I. B třídu. Ve zbývající době hrálo družstvo mužů okresní přebor. Také družstva žáků a dorostu byly účastníky krajských soutěží. Žáci pod vedením Ladislava Pospěcha a dorost pod vedením Ondřeje Spáčila.
Za dlouhodobými sportovními úspěchy fotbalového oddílu stálo mnoho funkcionářů. Je třeba připomenout aspoň některé z nich: Josef Pavlík, Josef Kováč, Václav Kemel, Květoslav Heralt, Ing. Miroslav Sklenička, Milan Šrom, Pavel Konečný, František Kremel, Leoš Zdražil. Z trenérů top byli zejména pánové Jan Kubělas, Jindřich Urban, Josef Pjatkan, Pavel Prašivka, Václav Horník, Zdeněk Hrachovec, František Andrýsek, Ondřej Spáčil, Ladislav Pospěch.
Dlouhodobá historie fotbalového oddílu a úspěchy nepřišly samy sebou, ale je třeba za nimi vidět spoustu práce mnoha nejmenovaných členů našeho oddílu z několika generací.